Ana Sayfa / Genel / Vidalama Yöntemi İmplant ile Diş Tedavisi ve Fiyatları

Vidalama Yöntemi İmplant ile Diş Tedavisi ve Fiyatları

Diş hastalıkları konusunda pek çok tedavi yöntemi söz konusudur. Kaybedilen dişlerin yerine farklı tedavi yöntemleri uygulanarak  yerine yeni diş getirilmesi amaçlanmaktadır. Vidalama yöntemi ile yapılan tedavi ise en çok uygulanan tedavi seçeneklerinden biridir.

Bu tedavinin bir diğer adı ise diş implantı olarak adlandırılmaktadır. İmplant tedavisi doğal dişlere en yakın olarak yapılan en yakın tedavi yöntemlerinden biridir. Tedavi diş estetiğini doğala yakın olarak sağlamak amacı ile çene kemiğine yerleştirilen vidanın üzerine yine doğala en yakın diş yapısının takılması yöntemidir. Bir diğer önemli konuda vidalama yönteminin SGK tarafından karşılanıp karşılanmaması konusudur. Eğer zorunlu bir diş uygulaması yapılacak ise bu tedavi şekli SGK tarafından karşılanmaktadır. Vidalı diş fiyatı konusunda belli rakamlar söz konusudur. Yapılacak diş sayısı ve kullanılacak malzemeye göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Ortodonti Diş Tedavisi Ve Vidalama Nedir?

Bir diğer vidalama şekli de ortodonti diş tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tedavi normal vidalama diş yapımından farklı olan bir uygulama şeklidir. Bu tedavi şeklinin adına ortodonti mini vidalama tedavisi denmektedir. Bu yöntem sayesinde ağız içerisinde doğru sıralanmamış dişlerin tedavisinin yapılması amaçlanmaktadır. Bu yöntem özellikle diş yapısında yer darlığına çözüm bulmak amacı ile uygulanmaktadır. Daha öncelerde bu tarz tedavi yöntemleri daha zor süreçlerde yapılmaktaydı. Kullanılan yöntemler ve aparatlar hem estetik olarak hem de kullanımı açısından zorluklar yaşatmakta idi. Bu tedavi şekli ise son derece gelişmiş bir seçenek olarak hastalara uygulanmaktadır. Ve uygulama süresinin tamamlanmasından sonra en güzel sonuçlara ulaşılmaktadır. Diş sağlığı için uygulanan pek çok tedavi yöntemi söz konusudur. Bu yöntemlerden bazıları;

  • İmplant tedavisi ( vidalama yöntemi)
  • Ortodontik tedavi yöntemleri
  • Köprü tedavisi
  • Lazer yöntemi ile yapılan diş tedavileri

Zirkonyum kaplama diş tedavisi gibi pek çok diş tedavisi yöntemi söz konusudur.
Yine bu tedavi yönteminin fiyatlandırmasına değinecek olursak bu da tamamen uygulanan tedavinin içeriğini kapsamaktadır. İmplant diş fiyatı ve ortodonti vidalama fiyatları konusunda en doğru fiyatlandırmayı tedavi olduğunuz klinikten öğrenmeniz bütçe belirlemek açısından doğru verilmiş bir karar olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir