Ana Sayfa / Genel / Türkiye’de İmplant Fiyatları

Türkiye’de İmplant Fiyatları

Eksik dişlere sahip olan insanların en çok merak ettikleri ” İmplant nedir?” sorusunun yanıtıdır. Çünkü son yıllarda diş yaptıran insanların ilk tercihi hep implant tedavisi olmaktadır. Bunun da nedeni; ana dişine en yakın olarak kullanılabilen takma diş yönteminin, bu yöntem olmasıdır. Çene kemiği içinde kaybolan dişin yerine vidalama yöntemiyle tutturulan diş köküne verilen isim ” implant”dır.

Bu yöntem diğer diş tedavi yöntemlerine nazaran biraz daha pahalı bir tedavidir. Fakat sonucu da diğer takma diş türleri ile mukayese dahi edilemez. Türkiye’de İmlant fiyatları nasıl diye sorarsanız, size bu ücretlerin belirlenmesi için birçok madde sunabiliriz. Örneğin; bu işlemi yaptıracağınız klinikten tutunda, doktorun tecrübesine ve kullanılan malzemenin kalitesine kadar her şey, ücretlendirmeyi etkiler. Özellikle ülkemizde, sonrada; Almanya, İsviçre ve Amerika da en kaliteli malzemelerden üretilen implantlar uygulanmaktadır. Buda doğal olarak bu işlemin fiyatının, diğer ülkelere nazaran daha pahalı olmasına neden olmaktadır.

Vidalı diş fiyatları ilk etapta herkese çok pahalı gelebilir. Fakat insanlara sunduğu kolaylık göz önüne alındığı zaman gerçekten ücretinde çok olmadığı kanısına varacaksınız. Kaybedilen bir dişin yerine yapılan hiçbir uygulama, ana dişi kadar kullanışlı ve rahat olmaz. Sadece bu tedavi yönteminde çeneye çakılan diş kökü, ana dışından farksızdır. Kullanımı da ömürlüktür. Yani bu dişi bir defa yaptırdığınız zaman ömür boyu kullanma şansına da sahip olacaksınız.

Yan yana kaybedilen 3 – 4 diş varsa buraya kaplama ya da köprü yapmak oldukça zor olacaktır. Oysa implantta istediğiniz kadar düş kaybedin, 2 tane karşılıklı diş çakıldıktan sonra, araya istediğiniz kadar diş yerleştirebilirsiniz. Buda size kaybedilen dişlerin geri kazanılması noktasında büyük ayrıcalık sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir