Ana Sayfa / Genel / Kayseri’de İmplant Yapan Hastaneler

Kayseri’de İmplant Yapan Hastaneler

Diş kayba uğrayan dişlerin yerine tekrar bir diş görünümü kazandırmak amacıyla çene kemiklerinin içerisinde yerleşimi sağlanan vida ya da kök şeklindeki suni dişlere implant denmektedir.  Vidalı diş olarak da bilinmektedir. İmplantlar; zirkonyum ya da titanyum gibi maddelerden yapılmaktadır. Eksik olan dişlerin yarattığı çiğneme,  konuşma fonksiyonlarını tamamlamak ve estetik kaygıların tümünü ortadan kaldırmak amaçlı üretilmiştir ve günümüzde başarılı bir şekilde tatbik edilebilmektedir. Kayseri İmplant yani vidalı diş fiyatı için bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

İmplant Uygulamasının Avantajları

  • İmplant uygulamasının bazı avantajları şu şekilde sıralanabilir;
  • Herhangi bir sebepten kayba uğramış dişlerin yerine yeni bir dişe sahip olma avantajı sağlamaktadır.
  • Güvenilir bir uygulamadır. Hastanın gerçek diş köküne ve kemik yapısına herhangi bir zarar vermeden uygulanabilen bir tedavidir.
  • Uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlamaktadır.
  • Konuşma, çiğneme gibi yaşamsal fonksiyonları sağlıklı bir şekilde bünyeye kazandırmaktadır.

İmplant Tedavisinin Fiyatları

İmplant tedavisi için sabit bir fiyat bilgisi verebilmek pek mümkün değildir. Fiyatı etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Uygulanacak implant tedavisinde kullanılan vidanın marka ve modeli bu fiyatı değiştirebilecek bir unsurdur.

İmplant tedavisinde iki farklı cerrahi uygulanır. Bu da fiyatı etkileyen bazı unsurlardandır. İmplantın markasının değişken olabilmesi, doktorun cerrahi ücreti, protez işleminde kullanılan malzeme türü, sayısı ve bu malzemelerin kalitesi, implant tedavisinde son teknolojik alet ve malzemelerin kullanılması gerekliliği, işlemin uzmanlık gerektirmesi ve çok basit bir tedavi şekli olmaması, diş hekiminin tecrübesi gibi ana faktörler; implant fiyatlarının değişkenlik göstermesinin sebeplerindendir. İmplant diğer tedavi yöntemlerine göre daha pahalı gelebilir. Bu implantın uzun vadede garantili ve uzun ömürlü bir kullanımı olmasından kaynaklanmaktadır. Biz Kayseri İmplant sitesi olarak size bu konuda yılların deneyimi ve uzman doktorları olan Ortoperio Diş Kliniğini öneriyoruz. Web sitesi olan www.ortoperio.com.tr sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir