Ana Sayfa / Genel / Kayseri’de Estetik Diş Hekimliği

Kayseri’de Estetik Diş Hekimliği

Bir sağlık sorununu tedavi etmek ile, insan bedeninin bir kısmını arzu edilen duruma getirmek çok farklı durumlardır. Diş hekimleri ağız ve diş sağlığında ortaya çıkmış olan sağlık sorunlarını tedavi ederken, estetik diş hekimleri yalnızca tedavi etmemekte aynı zamanda kişileri arzu ettikleri ağız ve diş yapısına da ulaştırmaktadırlar. Estetik diş hekimliği ağız ve çevresini istenilen ve sağlıklı olan doğru görünüşe ulaştırma konusunda uzmanlık sahibi olan diş hekimliği alanıdır. Bu diş hekimlerine başvuran insanların istedikleri ortak şey, özellikle güldükleri zaman güzel görünebilmektir.

Kişinin gülerken estetik görünmemesinin nedeni dişlerinin rengi ise diş hekimleri bu duruma diş beyazlatma işlemi ile çözüm bulmaktadır. Estetik diş hekimliği tarafından kullanılan başlıca diş beyazlatma yöntemleri lazerle diş beyazlatma, diş ağartma ve lamine kaplamadır. Lamine kaplama dişlere minimal zarar vererek dişlerin ince porselen yapraklar ile kaplanması ile uygulanan bir yöntemdir. Dişlere en az zararı veren yöntem olduğu için çok ideal bir yöntem olmakla birlikte, tamamı dışarıdan ithal edilen malzemeler nedeni ile maliyetinin yüksek olması büyük bir dezavantajdır. Bazı kişilerin dişlerinin arasında olması gerekenden fazla boşluk bulunması ya da dişlerinin olması gerekenden kısa olması gibi durumlarda da lamine kaplama en ideal çözüm yöntemi olmaktadır.

Dişlerin istenildiği gibi görünmemesinin nedeni eğer ağız içerisindeki sıralanışları ise bu konuda diş hekimliğinin ortodonti alanı devreye girmektedir. Uygulanan ortodontik tedavilerin sonucunda dişler birbirlerine göre düzgün bir konuma gelmekte, bu da estetik açıdan rahatsız edici görüntünün ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu süreçte ortodonti uzmanı ile estetik diş hekimliği iş birliği yapabilmektedirler.

Bazen de ağız içerisindeki eksik dişler estetik olarak rahatsız eden görüntüye neden olmaktadır. Bu durumda yapılması gereken şey en uygun yöntem ile eksik olan dişin yerine konulmasıdır. Günümüzde en sık kullanılan uygulama implant olsa da, implanta uygun olmayan hastalarda köprü uygulaması ile eksik dişler tamamlanabilmektedir.

Kayseri’de bu tedavide öncü olan Ortoperio Diş Kliniği ile sizlerde sağlıklı ve estetik gülümseyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir