Ana Sayfa / Genel / İmplant tedavisinde nelere dikkat edilmelidir?

İmplant tedavisinde nelere dikkat edilmelidir?

Oldukça maliyetli bir uygulama olmasına rağmen kalıcılığı ve sağlamlığı nedeni ile son yıllarda oldukça talep gören İmplant tedavisinde dikkat edilmesi gerekilen birçok detay var elbette. Sizlerde yakın zamanda implant yaptırmak istiyorsanız o halde gelin veimplant tedavisinde nelere dikkat etmek gerekir ayrıntılı olarak inceleyelim.

İmplant uygulamasında kaynama süresi

Lokal anestezi altında yapılan bir operasyon olarak öne çıkan implant aslında doktorunuz tarafından kolaylıkla yapılacaktır ama asıl bundan sonrası olan adım kaynama süresi çok daha önem arz edecektir. Her kesin kemik yapısı farklı olduğu için ortalama olarak kaynama süreci 2 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. Hatta bu süreç bazen kemik ekleme gibi ihtiyaçların duyulması üzerine çok daha fazla uzayabilir. Kemik kaynadıkça sonra ise bundan sonra ki aşama olan diş etinizi şekillendirme aşamasına geçilir. Bir hafta gibi bir dinlenme süreci sonrasında ise artık protez yapım aşamasına geçmiş olur.Ortalama olarak 2 günde hazırlanan ve bu süreçte hastanın dişsiz kalmaması için uygulanan geçici protezler ile de hastanın konforu sağlanmış olunur.

Zor bir süreç olarak ön plana çıkıyor olsa da kalıcı diş tedavisi için en çok önerilen uygulamalardan biri olması sebebi ile sizlerde ayrıntılı bilgileri doktorunuzdan öğrenebilir ve implant kararını daha kolay bir şekilde verebilirsiniz.

İmplant tedavisi sonrası önemli ayrıntılar

İmplant tedavisi sonrasında da birçok önemli dikkat edilmesi gereken noktalar var. Özellikle ağız sağlığı oldukça önemli bir rol kaplayacaktır. Düzenli olarak doktor kontrolü yapılmalı ve diş fırçalama aksatılmadan yapılmalıdır. İmplant tedavisi sonrası tedavi süreci genellikle ilk iki yıl 6 ayda bir doktorunuzu ziyaret edecek ama sonrasında ise yılda biz kez gitmeniz yeterli geliyor olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir