Ana Sayfa / Genel / İmplant markaları nelerdir? En iyi implant doktorları kimler?

İmplant markaları nelerdir? En iyi implant doktorları kimler?

İmplant markaları konusunda birçok markanın üretim yaptığını söyleyebiliriz. Elbette bu konuda implant markasını seçmeli ve diş sağlığımızı korumalıyız. Sizlere bu yazımızda implant markaları hakkında detaylı bilgiler sunarken hangi markayı tercih etmeniz gerektiğini de aktarmış olacağız. İmplant sektöründe kaliteli ve güvenilir markalar bulunmaktadır. Bu markaların denenmesi imkânsız olduğu için yapılacak araştırmalar sonucunda belirlenmesi gerekmektedir.

Günümüzde implant markaları 3’e ayrılmaktadır. Markalardan önce ameliyatı gerçekleştirecek hekimin de başarılı ve alanında profesyonel olması gerektiğini unutmayın. İlk olarak İsveç merkezli ‘Nobel Biocare’ markasını inceleyelim. En köklü implant markası olarak bilinen bu marka, Avrupa’da ve dünyada sıklıkla kullanılmaktadır. Bu seçenekte ayrıca sabit protez uygulaması kolaylıkla yapılabilir.

En implant doktorları kimler?

Sektörde öncülüğünü korurken aynı zamanda güvenilir bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer implant markası ‘Biomet3i’ olarak bilinir. Birleşik Devletlere ait olan bu marka Amerika’da da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Başarılı bir marka olduğu, bilim adamlarının gerçekleştirdiği araştırmalar sonucunda da kanıtlanmıştır. Ayrıca günümüzde iddialı bir şekilde kullanılmaya devam edilmektedir.

En implant markaları arasında ‘Astra Tech’ markası da fazlasıyla tercih edilmektedir. Avrupa’da ve ülkemizdeki hekimler tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. ‘SKY’ diğer adıyla ‘bredent’ markası daha çok protez konusunda başarılı çalışmalar yapmaktadır. Almanya’da geliştirilen bu markanın en önemli özelliği 35 dereceye kadar açı kazandırılabilmesidir. Bu yüzden birçok ağız şekline uygun olarak kullanılmaktadır.

‘Laser Lok’ markası, ABD’de üretilen implant markaları arasındadır. ABD’de büyük bir pazara sahip olmasa da Avrupa ülkelerinde yaygın bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz. ‘Hıossen ve Osstem’ markası ise Güney Kore’de üretilen implant markaları arasındadır. Asya kıtasında kullanılan bu marka, bölgesinde lider konumdadır. ‘Tekka’ markası, 2010 yılında ülkemize getirilen bir implant markasıdır. Fransa’da üretilen bu implant, kısa vidalı özelliktedir ve hekimler tarafından kullanılmaktadır. Ameliyat olmadan önce hangi markanın size uygulanacağını hekime sorabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. En kaliteli implant markaları özetle bu şekildedir ve hastalar açısından da rahatsız etmeyen özelliklerle donatılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir