Ana Sayfa / Genel / İmplant hakkında soru ve cevapları – Kayseri İmplant

İmplant hakkında soru ve cevapları – Kayseri İmplant

Diş hekimlerinin başarılı bir şekilde uyguladığı implant tedavisi hakkında en çok sorulan soru ve cevapları sizlerle paylaşacağız. İmplant Soru ve Cevaplarına geçmeden önce, bu uygulamanın estetik kaygılardan kurtulmak ve daha sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak için gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Ayrıca uygun hekimler tarafından yapılması da son derece önemlidir.

İmplant tedavisinin maliyeti ne kadardır?

Başarılı bir operasyonun maliyeti 3000 ile 5000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat, kullanılan implantın kalitesine ve özelliklerine göre değişir.

Uygulama tehlikeli midir?

Doktor kontrolü altında gerçekleştirilecek bu uygulamanın herhangi bir tehlikesi yoktur. Ayrıca farklı bir rahatsızlığınız var ise doktorunuza işlemden önce belirtmeniz yeterlidir.

İmplant uygulaması alerjiye neden olur mu?

Günümüze kadar gerçekleştirilen uygulamalarda herhangi bir alerjik durum ortaya çıkmamıştır. Son drece biouyumlu olarak üretilen implantlar, bu özelliği sayesinde oluşabilecek alerjiyi ortadan kaldırır.

İmplant çene kemiğine uyumlu olmalı mıdır?

Her geçen gün farklı tekniklerin gelişmesi sayesinde, implantların çene kemiğine uyumlu hale getirilmesi kolaylaşmıştır.

Ameliyattan sonra iyileşme süreci nasıl seyreder?

Hekim önerilerine dikkat edildiğinde 1-2 ay içerisinde iyileşme süreci tamamlanmaktadır.

İmplantların kullanım ömrü ne kadardır?

İmplant Soru ve Cevapları arasında belki de en çok merak edilen sorudur. Bu anlamda implantların kaliteli olduğunu ve sorunsuz olarak uzun yıllar kullanabileceğiniz unutmayın. Elbette düzenli bir şekilde diş doktoru kontrolü gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İmplant takıldıktan sonra MR çekilebilir mi?

Titanyum, manyetik alanda tepki göstermeyen bir malzemedir ve farklı rahatsızlıklar için MR çektirmeniz, herhangi bir soruna neden olmaz.

İmplantların düşme ihtimali var mıdır?

Çene kemiği ile uyumu tamamlanmış olan implantın düşme riski bulunmuyor. Elbette ağız bakımının uygun bir şekilde yapılmasıyla doğru orantılı olan bu duruma dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

İmplant vücut tarafından reddedilebilir mi?

Steril bir çalışma ve doğru tekniklerin uygulanmasıyla birlikte tüm dünyada %98 başarı oranıyla gerçekleştirilen implant ameliyatında, vücudun implantı reddetme riski bulunmuyor.
En çok merak edilen İmplant Soru ve Cevapları bu şekildedir. Sizler de daha estetik bir görünüme kavuşmak ve diş sağlığınızı korumak için bu tedaviden yararlanabilirsiniz.

Sizde aklınıza takılan sorularınızı Periodontoloji – İmplantoloji Uzman Doktorumuza sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir