Ana Sayfa / Genel / İmplant dişler ile daha sağlıklı gülüşler

İmplant dişler ile daha sağlıklı gülüşler

Eksik dişler birçok insanın problemi olarak karşımıza çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi ile bu problemler ortadan kaldırılıyor. İmplant tedavisi alan insanlar sağlıklı gülüşlere kavuşabiliyor. Genel anlam itibariyle implant çene içerisine yerleştirilen ve diş kökü görevi gören vida yapısına sahip bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile yapılan dişlerde takma dişlerde olduğu gibi çıkma, düşme vb. sorunlar yaşanmıyor. Bu ise çiğneme ve yemek yeme işlemlerini oldukça kolay hale getiriyor. Ayrıca implant fiyatları değişken olduğu için her bütçeye uygun bir seçenek bulunması kolay bir hal alıyor.

İmplant’ın Avantajları Nelerdir?

  • Rahat bir uygulamadır. Sağlamdır. Uygulama sonrası sallanma düşme yaşanmıyor.
  • Eksik dişleri doğal bir diş gibi tamamlayarak eksikliğinin yaşanmasının önüne geçiyor. Aynı zamanda güzel bir görünüş sağlıyor.
  • Sağlıklı dişlere herhangi bir zararı bulunmuyor.
  • İmplant üzerine uygulanan bu protezler sayesinde yüksek oranda gerçeklik sağlanıyor. Neredeyse gerçek bir dişten farkı kalmıyor.

İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

Bu tedavinin fiyatı çeşidine göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca yaptırılacak hekime göre de fiyatlar değişebiliyor.  En çok tercih edilen implant;  Straumann markası olup fiyatı 3 ile 5 bin lirayı bulmaktadır.

Bunları etkileyen belli başlı sebepler bulunuyor. Bunlardan birincisi vida markası olarak karşımıza çıkıyor. Piyasada bulunan birçok vida üreticisi, implant üzerine çalışan firma bulunuyor. Bu firmalar arasındaki rekabet sebebiyle fiyat farkları bulunuyor. Ayrıca kalite farkları da bulunuyor.

Kullanılan vida kalitesine göre fiyat da artıyor. Buna ek olarak belirli garanti süreleri oluyor. Garanti süresi arttıkça fiyat da otomatik olarak yükseliyor. Malzeme seçimi aşaması tamamlandıktan sonra asıl iş olan cerrahi işlemler başlıyor. Bu işlemlerde tedaviyi yüksek oranda etkiliyor. Ekibin profesyonel olması ve işini acısız yapıyor olması fiyatı artıran başka bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeplerden dolayı implant fiyatları da artıyor. SGK bu tutarları karşılamıyor.

İmplant diş fiyatları yapılan uygulamalara ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Farklı çeşitlerde implant diş mevcuttur ve hepsinin fiyatı değişiklik göstermektedir.

Diş eksiği olan her hastanın yaptırtmak isteyen diş implant fiyatları, her şehre göre fiyat değişikliği sağlamaktadır. Günümüzde implant fiyatları markalarına göre oldukça farklılık göstermektedir. İmplant yaptırmak istemeyenlerin tek ödemediği ücret muayene ücretidir. Ağrı oluşması durumunda da erken tanı önemlidir.

İmplant Çeşitleri
Birbirinden farklı diş implantları mevcuttur. Sayısız implantların her biri kullanılmaz. Kişinin ihtiyacı ne ise ona uygun imaplantosyon tekniği uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre çenenin amacı ve anatomik yapısı önemsenir ve doktor buna uygun implant seçimi yapar.

  • Vida implantlar
  • İçi boş silindir implantlar
  • Bıçak implantlar
  • Disk implantlar

Diş İmplant Malzemeleri
Seramik implantlar, daha önceleri sıklıkla kullanılmış ancak bazı problemler yaşanması neticesinde artık kullanımı tercih edilmemektedir. Kullanım sonrası kırılganlık oluşması sebebiyle kullanılmamaktadır. Titanyum implantlar, saf titanyum kullanımı en çok uyumlu ve çene yapısına en uygun malzemedir. Çokça tercih edilir. Zirkonyum bileşiği olan zirkon yüksek performansa sahip seramik bir malzeme ile yapılmaktadır. Parçalı implant çeşitleri mevcuttur. Tek ve iki parçalı implant, iki parçalı diş implantladır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir