Ana Sayfa / Genel / Eksik ve estetik dişler için İmplant, biçilmiş kaftan!

Eksik ve estetik dişler için İmplant, biçilmiş kaftan!

İnsanların son dönemde diş tedavilerini arttırdığı bir gerçek. Bunun pek çok sebebi var. Kimisi görsel bozukluktan dolayı yaptırıyor, kimisi de çeşitli diş rahatsızlıklarından dolayı. Diş tedavi yöntemleri arasında implant yöntemi de yer alıyor. Son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmeye başlayan bu yöntem pek çok hastanın arzuladığını vat ediyor. İnsana çeşitli nedenlerden dolayı eksilen dişini vat eden implant yöntemi böylelikle diş estetiğinin yeniden kazanılmasını sağlıyor. Doğal dişler arasında hiçbir şekilde sırıtmayan implant dişi doğal dişler ile bir uyum içinde olurken hiçbir şekilde bir soruna da mahal vermiyor.

İmplant yöntemi herhangi bir sebep sonucunda kaybedilen dişlerin görünüş ve fonksiyonunu yeniden kazandırmak maksadı ile hastanın çene kemiğine yerleştirilen bir yapay diştir. Kişinin çene kemiğine yerleştirilen bu yapay diş, kişinin vücut yapısına tamamen uygun olan malzemelerin kullanılması neticesinde yapılıyor. İmplant tedavi yöntemi diğerleri arasında en iyisi olarak gösteriliyor. Köprü, damak protezler ve kaplama yöntemleri implant yönteminden daha zordur ve ayrıca implant yöntemi daha verimli bir sonuç kazandırır size.

İmplant yöntemi titanyum yolu ile gerçekleştiriliyor. Titanyum vasıtası ile eksik olan diş köküne yeni bir kök oluşturarak diş koymaktır. İmplant yöntemi ile alakalı yanlış bilinen bir özellik vardır. Bazı insanlar implant yönteminin sadece diş köküne porselen diş ya da zirkonyum takılıyor diye biliniyor ama implant yöntemi yalnızca üst yapı için bir köktür.

İmplant kelimesinin Türkçe karşılığı doku içerisine konan demektir. Bunun yanında genel olarak bakıldığı zaman ana maddesinin titanyum olduğunu görüyoruz. Kayseri implant kliniği alanında uzman kadrosu ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Siz de eksik olan dişinizi güvenilir bir ortamda tamamlayarak güzel görünümünüzü yeniden sağlamak istiyorsanız bu tedavi size göredir. Ayrıntılı bilgi için http://www.ortoperio.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir