Ana Sayfa / Genel / Diş eksikliği hastalıklara zemin hazırlıyor!

Diş eksikliği hastalıklara zemin hazırlıyor!

Özellikle önlerde olmayan ya da güldüğünüze ve konuştuğunuzda ön plana çok çıkmayan eksik dişleriniz için sürekli bir erteleme yapıyor ve yaptırmaktan kaçınıyor olabilirsiniz. Oysa eksik dişler aslında sağlığınızı tehlikeye atıyor ve beraberinde birçok diş ve diş eti rahatsızlıklarını da beraberinde getirebiliyor. Özellikle çene eklemleri en başı çekmek üzere birçok diş hastalığının nedeni eksik diş olarak gösterilebilir.

Dental implant sayesinde kayıp dişlerin tedavisi yapılmakta ve dolayısı ile eksik dişin ortaya çıkardığı birçok rahatsızlığında önü kapanmaktadır.

Dental implant nedir?

Dental implant nedir diye baktığımızda çene kemiği üzerine konulan ve dişin kökünü taklit eden bir titanyum vida olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle eksik olan tek bir diş ise rahatlıkla tedavi dilecek ve oldukça rahat bir kullanım imkânı ile konforlu bir tedavi süreci sunuyor olacaktır.

Dental implant tedavi süreci

İmplant tedavi sürecinde işlemler artık oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Çene kemiğine yapılan implantların kemik ile bütünleşmesi oldukça önemlidir. Aynı gün protezler yapılır ve hastaya verilir ama genellikle 1 ay ile 3 ay gibi bir sürece uzama durumu olsa dahi hasta bir zorluk yaşamadan hayatına devam edebilir.

Tedavi sonrası yaşanılanlar

Özellikle implant yerleştirmesinin sonrasında merak edilenler ise korktuğu gibi değil. Artık ağrı ve şişlik durumları olmadan tedavi yapılıyor ve ortaya çıkabilecek çok hafif şişlikve ödemlerin de ortalama 24 saat içinde yok olacağı ekleniyor. Ağrı kesiciler ile oldukça konforlu bir süreç yaşanılıyor olacaktır. Dental implantlar titanyumdan üretilmiştir ve böylelikle herhangi bir yan etki ya da vücudun kabul etmeme gibi durumları da ortadan kaldırılmıştır. Dolayısı ile eksik dişlerinizin sizlere görsel olarak zorluk çıkarmadığını düşünebilirsiniz ama sonuç olarak diş sağlığınızı tehlikeye attığınızın farkına vararak mutlaka en yakın zamanda tedavisi için doktorunuzun kapısını çalmayı ihmal etmemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir