Ana Sayfa / Genel / Bor’dan Yerli İmplant İmal Edildi

Bor’dan Yerli İmplant İmal Edildi

İmplantın oldukça pahalı bir uygulama olmasının en büyük nedeni ithalat olan diş malzemeleri sebebi ile oluyordu. Artık Türkiye’de de yerli üretimlere hızlı bir şekilde geçildi ve İmplant tedavisinde kullanılmak üzere bor madenli diş implantları yüz güldürmeye başlıyor olacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılan İDEX İstanbul ağız ve malzeme fuarında ve diş sağlığı cihaz fuarında görücüye çıkan bu malzemeler yüz güldürdü. Fuara katılan birçok yerli ve yabancı hekimler ise bu başarıya daha yakından tanık olma hakkını elde ettiler.

Bor madeni ile daha hızlı iyileşme süreci!

DİŞSİAD yönetim kurulu başkanı olan Ali Çakır artık çok yakın zamanda çok daha fazla talep görülecek olan bor madenli implant malzemelerinin sektöre soluk getireceğini iletti. Aynı zamanda yepyeni teknolojiler eşliğinde yapılan bu bor madeni ile yapılan implantlar sayesinde kemiğin iyileşme süreci de azalacak ev çok daha hızlı ve konforlu bir iyileşme süreci yakalanıyor olacak.

Gittikçe çok daha fazla talep görmeye başlayan İmplant tedavisi için oldukça yüz güldüren bir yeni teknik olarak çok hızlı şekilde yayılacağı düşünülen bor madeni ile implant uygulaması sayesinde maliyetler daha da inecek ve kişiler çok daha kolay şartlar altında diş tedavilerini en iyi olacak şekilde yaptırabilecekler.

Uluslararası arenada da patenti alınan bor madenli diş implantı prosesi önümüzde günlerde hızlı bir şekilde tanıtılmaya geçilecek ve birçok hekim tarafından kullanılmasına başlanılıyor olacak. Bu demek oluyor ki artık implant konusunda yüzde 90 oranında ithalata adımına başvuran doktorlar artık çareyi bizim ülkemizin yerli üretimi olan bor madenli diş implantında buluyor olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir