Ana Sayfa / Genel / 2019 Protez Diş (Lamine-Zirkonyum) Fiyatları

2019 Protez Diş (Lamine-Zirkonyum) Fiyatları

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte artık diş kliniklerinde ve hastanelerde gülüş tasarımı adı altında hastalar diledikleri ağız sağlığına ve gülüşe sahip olabilmektedirler. Bunların yapılabildiği bir dönemde ağızda eksik diş olması hastalar tarafından da, diş hekimleri tarafından da kabul edilebilir bir durum olarak görülmemektedir. Pek çok protez diş çeşidinin bulunduğu günümüzde, protez diş fiyatları da aynı şekilde çeşitlilik gösterebilmektedir.

Protez dişler hem iyi bir görünüm için, hem de eksik olan dişten kaynaklanan ısırma kuvvetinin azalmasının önüne geçilmesi için özenle seçilmesi gereken dişlerdir. Protez dişlerin hiç bir zaman Orijinal dişlerin sağladığı ısırma kuvvetini sağlayamayacağı düşüncesi eski tip protez dişler için doğru bir düşünce olsa da, günümüzde yapılan protez dişler, gerçek dişler ile aynı ısırma kuvvetini sağlamaktadırlar.

Protez dişin en önemli unsuru hastanın ağzına uyum sağlamasıdır. Uyum sağlayan bir dişe sahip olmak ise iyi bir diş hekimine muayene olmak ve iyi bir ağız ölçüsü aldırmaktan geçmektedir. Yanlış alınan ölçülerden dolayı gereğinden küçük yapılmış diş protezleri sürekli yerinden çıkarak ya da ağızda dişlerin doldurması gereken alanı dolduramayarak kişilere rahatsızlık yaratmaktadır. Ayrıca bu şekilde yapılan protez dişlerde ısırma işlevi de yerine getirilememekte ya da çok zor bir şekilde yerine getirilebilmektedir. Olması gerekenden daha büyük yapılan bir protez ise ağız içerisinde çok fazla yer kaplayacağı için hastayı rahatsız etmektedir. Aynı zamanda hastanın dişleri tam kapanmadığı için bu protezler görüntü olarak da olumsuz bir etkide bulunmaktadır.

 Protez diş fiyatları hekimin uzmanlığına, protez laboratuarının deneyimine, protezin üretimine bağlı olmak üzere pek çok faktörden etkilenmektedir. Önemli olan harcanan rakam karşılığında ağza en uygun, uzun süre kullanılabilecek, gerçek dişlere en yakın protezlere sahip olmaktır.

Diş hekimlerine dişlerinin görünümünden memnun olmayan pek çok kişi başvurmaktadır. Genellikle hastaların tamamının isteği en kısa sürede en güzel gülüşe sahip olmaktır. Bu isteği yerine getirmek isteyen diş hekimleri, öncelikle hastayı muayene etmeli, ağız ve diş muayenesinin ardından hastanın ihtiyaçlarını belirlemelidir.

Hastanın ihtiyacı olan eksik bir dişin yerine bir diş eklenmesi ise bu genellikle implant ve köprüler ile yapılmaktadır. Ancak hastanın ihtiyaç duyduğu lekeli olan dişlerinin güzel bir görünüme kavuşması ise, burada lamine diş kaplama devreye girmektedir. 2019 Lamine diş fiyatları hakkında konuşmada önce lamine dişin ne olduğundan bahsedilmeli, hasta bu konuda aydınlatılmalıdır.

Lamine diş kaplama en sade anlatımı ile, rengi bozulmuş olan dişlerin çok az bir törpüleme işlemine maruz bırakılarak inceltilmesi; ardından ise üzerlerine çok ince bir porselen tabakanın kaplanmasıdır. Yapıştırılan porselen bir yaprağa benzetilebildiği için bu şekilde yapılan kaplamalara  yaprak kaplama da denilmektedir. Peki dişler neden renk değiştirir?

Dişlerin fark edilecek derecede renk değiştirmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. Günlük yaşamda sıkça tüketilen çay, kahve ve sigara dişlerdeki renk değişiminin öncelikli nedenleri arasında yer almaktadır. Ayrıca önceden yapılmış dolgunun renk değiştirmesi ve kanal tedavisi uygulanan dişlerin zamanla kararması da renk değişikliğinin öncelikli nedenleri arasında sayılabilmektedir. Lamine diş kaplamaları genellikle görünümden rahatsız olan kişiler tarafından ön bölgede bulunan dişlere uygulanmaktadır.

 Lamine diş fiyatları diş hekiminden diş hekimine farklılıklar göstermekle birlikte, uygulanabilecek taban fiyat Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Ağız ve diş sağlığı hastaneleri bu rakamı hastaya göre ve ihtiyaç duyulan malzemeye göre değiştirebilmektedir. Hastanın ağız yapısından dolayı farklı bir işlem yapılması gerekebilmekte ya da kullanılan porselenin üst kalite bir porselen olması fiyatı direkt olarak etkilemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir