Ana Sayfa / Genel / 2019-2020 İmplant yılı olacak

2019-2020 İmplant yılı olacak

İnsan yüzünde en doğal güzelliğin sırrı; sağlıklı dişlerden geçer. Sağlıklı gülüşler ve doğal güzellik için mutlaka ki dişlerimizin bakımına, küçük yaşlardan itibaren özen göstermeliyiz. Fakat her şeyi yapmanıza rağmen dişlerinizi bazen kaybetme durumlarını da yaşayabilirsiniz. Eskiden bu tarz problemler yaşayan insanlar, ilk önce gülüşlerini kaybederdiler. Çünkü eksilen dişlerinin görünmesini istemezdiler. Tedavi yapılıp, ekstradan dişte ekletilse, orijinali gibi olmadığı için, insanlar bu dişlerinden çokta memnun kalmazdılar. Lakin İmplant tedavisinin çıkması ve ülkemizde yaygınlaşmasıyla birlikte bütün bu sıkıntılar son buldu.

Çok küçük yaşlardan itibaren, en çok diş doktorlarından korkarlar. Çoğu insanda bu korku ömür boyu sürecek bir fobiye dönüşür. Bu korkularımız yüzünden, tedaviden kaçarız. Çürüyen dişleri tamamen kaybedene kadar doktora gitmeyi red ederiz. Buda doğal olarak, erken yaşta diş kayıplarına yol açar. Oysa çok basit bir tedaviden kaçarken, zor ve masraflı tedavilerin bizi beklediğini akıl edemeyiz. Bugün kayıp dişler için doktorların en çok önerdiği tedavi olan implant hem fiyat olarak pahalı, hem de zaman alıcı bir tedavi şeklidir. Tabi ki sonuç olarak, muhteşem dişlere kavuşuyorsunuz ama o dişleri hiç kaybetmemek insanların en önemli hedefi olmalı.

Ana dişinden hiçbir farkı olmayan implant dişler, her yaş grubundan insanın ilk tercihi haline geldi. Bu tedavinin ücreti ile alakalı pek çok spekülasyon dolaşmakta. Bizde bu yazımızda sizleri bu spekülasyonlardan uzaklaştırıp, konu hakkında aydınlatmak adına En uygun implant fiyatları hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz. Malumunuz olduğu gibi ülkemizde her tedavi için özel hastane ve kliniklerin uyguladığı özel tarifeleri bulunmaktadır. Bu ücretleri klinikler tamamen bağımsız olarak kendileri belirler. Fakat bu özel kuruluşların yanında, fiyatların tamamen yarıya düştüğü birde Üniversite hastanelerimiz bulunmaktadır. Bu hastaneler de fiyatlar, özel kliniklere göre çok daha uygundur. Birde SGK’nin desteği eklendiği zaman, neredeyse normal bir diş tedavisi fiyatına implant yaptırma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ucuz implant fiyatları olarak sizler için küçük bir araştırma yaptık. Yukarda da bahsettiğimiz gibi çok ucuz bir tedavi yöntemi değildir. Lakin bazı merkezlerde oldukça uygun fiyatlara bu tedaviyi yaptırabilirsiniz. Örneğin; Fakülte Hastaneleri ve Devlet Hastanelerini söyleyebiliriz. Eskiden sadece özel kliniklerde yapılan bu tedavi, günümüz koşullarında, Devletin bünyesinde çalışan merkezlerde de yapılmaya başladı. Doğal olarak da buralarda fiyatlar, özele göre çok daha uygundur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir